|
کدخبر: 597 ارسال به دیگران پرینت

پای لیلا اوتادی در پرونده بابک خرمدین گیر افتاد!

هشدار جدی بازپرس پرونده بابک خرمدین به لیلا اوتادی برایش دردسر شد.

سلبریتی‌ها و افراد از اظهارات غیرمسؤولانه و جنجالی در ارتباط با پرونده جنایت هولناک اکباتان در فضای مجازی خودداری کنند.

بابک خرمدین 47 ساله، کارگردان سینمای ایران شامگاه بیست و پنجم اردیبهشت امسال از سوی والدین سالخورده‌اش به قتل رسید و جسد مثله شده‌اش در محله اکباتان پیدا شد. با دستگیری والدین سالخورده او و اعتراف‌های‌شان معلوم شد آنها داماد و دختر خانواده‌ را هم در این سال‌ها با مسموم کردن و زدن ضربه‌های چاقو و مثله کردن اجساد به شیوه قتل بابک خرمدین مرتکب شده‌اند.

در جریان تحقیقات جدید از مرد سالخورده که عامل جنایت بود او مدعی شد شوهر اول دخترش آرزو خرمدین فرد خوبی بوده و آنها چند سال با هم زندگی کردند اما یکدفعه با هم به اختلاف خورده و جدا شدند اگر جدا نمی‌شدند، می‌توانستند زندگی خوبی با هم داشته باشند.

با افشای این سه جنایت، دختر و پسر دیگر این خانواده هم به پلیس آگاهی تهران احضار شدند و در جریان تحقیقات گفتند بعد از قتل برادرشان، بابک و اعتراف والدین‌شان متوجه قتل خواهر و داماد خانواده شده‌اند.

دختر عاملان‌جنایت که هنوز مرگ دو عضو خانواده‌اش را باور ندارد، در جریان تحقیقات پلیسی گفت:

«اصلا از قتل‌هایی که والدینم انجام دادند، خبری نداشتم. برادرم بابک رفتار خوبی با پدر و مادرم نداشت و فردی عصبی بود. همیشه آنها را اذیت می‌کرد. بارها مادرم در این باره با من صحبت کرده‌بود. والدین من کمی عصبی بودند و این در خانواده ما ارثی است. اما این عصبانیت به گونه‌ای نبود که دست به این قتل‌ها بزنند. هنوز باورم نمی‌شود آنها قاتل‌اند. افرادی که اظهار نظرهای نادرست می‌کنند به فکر آبروی دیگران نیستند. »

وی افزود:

«خواهش می‌کنم با آبروی ما بازی نکنید. خواهرم اصلا به من نگفته‌بود پدرمان او را مورد آزار و اذیت قرار داده‌است. بعید می‌دانم این موضوع صحت داشته‌باشد. رابطه خانوادگی ما خوب بود و مشکلی نداشتیم. پدرم حتی سه سال قبل به من گفت آرزو رفته شیراز و آنجا ازدواج کرده، بیشتر که پیگیر شدم می‌گفت او به ترکیه رفته است. خیلی نگران او بودم. نبودنش عجیب بود و می‌ترسیدم در ترکیه بلایی سر او آمده‌باشد بنابراین چند ماه قبل تصمیم گرفتم به اداره پلیس بروم و ناپدیدشدن او را گزارش دهم. وقتی والدینم بازداشت شدند و اعتراف کردند آرزو را کشته‌اند، باورم نشد. »

هشدار بازپرس

محمدجواد شفیعی، بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران درباره آخرین روند تحقیقات این پرونده به گفت:

«متهمان پرونده که والدین مقتولان هستند هنوز در بازداشت به سر می‌برند، تحقیقات از آنها در پلیس آگاهی ادامه دارد و بعد از پایان تحقیقات اطلاع‌رسانی لازم از سوی مرجع قضایی انجام می‌گیرد. شاهد هستیم که برخی افراد و حتی بازیگران اظهارنظرهای شخصی و غیرمسؤولانه‌ای را در فضای مجازی منتشر می‌کنند بی آن‌که اسناد و مدارکی ارائه کنند، موضوعاتی را به مقتولان و عاملان جنایت نسبت می‌دهند که هنوز برای دستگاه قضا به اثبات نرسیده و حتی تصاویری را در فضای مجازی منتشر می‌کنند که مورد تایید در ارتباط با این پرونده نیست.»

وی افزود:

«مردم و هنرمندان از گمانه‌زنی‌ها و گفته‌های غیرمسؤولانه در ارتباط با این پرونده خودداری کنند، چراکه مرجع قضایی با آنها به‌دلیل اظهارنظرهای غیرمسؤولانه برخورد قانونی خواهدکرد. اگر فرد یا افرادی در ارتباط با این پرونده اطلاعاتی دارند مربوط به مقتولان یا عامل جنایت وهمدستش، باید به مرجع قضایی یا پلیس اطلاع دهند تا اطلاعات محرمانه آنها موردبررسی قرار گیرد و صحت و رد موضوع مشخص شود و پرونده به نتایج مناسب برسد، نه این‌که بدون بررسی موضوع، آن را در فضای مجازی منتشرکنند و به آبروی خانواده‌ها آسیب برسانند.»

لیلا اوتادی چه گفت؟!

لیلا اوتادی که هنرپیشه سرشناس و بدون حاشیه ای است روز پنج شنبه فاش کرد که دختران دانشجوی بابک خرمدین نزدش اقرار کرده اند پدر بابک به آنها تجاوز کرده است و حاضرند نزد پلیس بروند.به نظر نمی رسد این هنرپیشه این چنین دروغی را بیان کند و مطمئنا اگر با چنین موردی مواجه نبود چنین ادعایی که مسئولیت روی دوش او می گذارد را بیان نمی کرد و باید منتظر بود و قضاوت نکرد که لیلا اوتادی دروغ گفته باشد.

از سوی دیگر خواهر آرزو خرمدین که سال ها از او خبری نداشت واقعا نمی تواند قاطعانه بگوید ادعای دوستانش مبنی بر تجاوز پدر به آرزو درست نیست چرا که اگر صمیمیت زیاد بود خواهر آرزو باید از وقتی شنیده بود خواهرش به شیراز یا ترکیه رفته است باید شک می کرد چون صمیمیت دوخواهر باعث می شد او قبل از سفر ناگهانی یا بعد از آن او را درجریان قرار بدهد و اگر ناگهانی غیب شد خواهر باید شک می کرد نه اینکه بعد از 2 سال تصمیم بگیرد نزد پلیس رفته و اقدام فقدانی خواهرش را بکند و جالب اینکه چنین کاری را هم نکرده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید