|
کدخبر: 880 ارسال به دیگران پرینت

واکسن کرونا | ثبت نام واکسن کرونا | زمان ثبت نام واکسن کرونا | عوارض واکسن کرونا | واکسن کرونا برای بیماران قلبی |

این افراد باید سریعا دز سوم واکسن کرونا را تزریق کنند

تزریق دز سوم واکسن کرونا برای این افراد اجباری است.

واکس کرونا را باید همه مردم تزریق کنند. تزریق واکسن کرونا در این شرایط وخیم کرونایی بسیار واجب است. تاکنون درصد بالایی از مردم هر دو دز واکسن کرونا را تزریق کردند ولی برخی افراد بالای ۶۰ سال که واکسن کرونا از نوع ویروس کشته شده مانند سینوفارم و برکت و.. را دریافت کرده اند و ۶ ماه از تزریق دز دوم واکسنشان گذشته است باید دز سوم واکسن کرونا را تزریق کنند.

حمید عمادی کوچک  در خصوص وضعیت بستری بیماران کرونایی و احتمال وقوع  پیک ششم گفت:

همه ما این موضوع را قبول داریم که موارد ابتلا به کرونا نسبت به چند ماه قبل کاهش پیدا کرده است، اما در حال حاضر در برخی از روز‌ها آمار مبتلایان افزایش می‌یابد و طی روز‌هایی این آمار کاهش پیدا می‌کند و اینگونه نیست که بتوانیم بگوییم آمار کرونا به طور مطلق در حال افزایش است.

وی ادامه داد:

دلیل این موضوع که تعدادی از متخصصان عنوان می‌کنند که وارد پیک ششم شده ایم و عده‌ای دیگر این موضوع را نقض می‌کنند این است آمار کلی این بیماری در کشور چندان با تغییر مواجه نبوده و در برخی روز‌ها بیشتر و طی روز‌هایی کمتر است و آن روند کاهشی که ما انتظارش را داشتیم اتفاق نیفتاده است و روند ابتلا به کرونا مدتی است که روی یک خط صاف حرکت می‌کند و اینکه آیا این امر نشان دهنده ورود به پیک ششم است یا نه احتیاج به تفسیر دارد و باید ببینیم طی روزهای آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.

تزریق دز سوم واکسن کرونا در حال حاضر برای چه افرادی ضرورت دارد؟

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ به این سوال که تزریق دز سوم واکسن کرونا در حال حاضر برای چه افرادی ضرورت دارد؟، اظهار کرد: کادر درمان و پرنسل پزشکی که دو دز اول این واکسن را تزریق کرده اند و ۶ ماه از دریافت دز دوم واکسنشان گذشته است در حال حاضر باید دز سوم را تزریق کنند و همچنین برای اشخاص بالای ۶۰ سال که واکسن‌هایی از نوع ویروس کشته شده نظیر سینوفارم، برکت و بهارات را دریافت کرده اند و و ۶ ماه از تزریق دز دومشان گذشته است هم دریافت دز سوم ضرورت دارد.

این متخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا برای افرادی که مقدار آنتی‌بادی خونشان پایین است، تزریق دز سوم توصیه می‌شود؟، توضیح داد: توصیه ما این نیست که هر فردی که واکسن دریاقت کرد، مقدار آنتی‌بادی خود را مورد آزمایش قرار ندهد چرا که ممکن است مقدار آنتی‌بادی به روش‌های کوناگون و در آزمایشگاه‌های مختلف اندازه‌گیری شود و از این رو احتمال دارد مقادیر درست یا غلطی به دست آید و همچنین سنجش میزان آنتی‌بادی ملاک دقیقی برای بررسی این موضوع که فردی در مقابل بیماری ایمنی دارد، نیست.

این پزشک متخصص ضمن اشاره به اینکه آنچه در خصوص مصونیت افراد در مقابل بیماری اهمیت دارد، ایمنی سلولی است، افزود: ایمنی سلولی چندان قابل محاسبه نیست و محاسبه آن کار بسیار دشواری است و از این رو ما به اندازه‌گیری مقدار آنتی‌بادی اکتفا می‌کنیم، اما به طور کلی اینگونه نیست که هر فردی مقدار آنتی‌بادیش بالا بود در مقابل بیماری مصون است و هر کس آنتی‌بادی پایینی داشت، در مقابل بیماری ایمنی ندارد و از این رو توصیه نمی‌شود که اشخاص مقدار آنتی‌بادی خود را اندازه‌گیری کنند و در صورتی که پایین بود، دز سوم را تزریق کنند و هم اکنون نوبت تزریق دز سوم برای کادر درمان و اشخاص بالای ۶۰ سال که واکسن از نوع ویروس کشته شده تزریق کرده اند، است.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید