|
کدخبر: 81 ارسال به دیگران پرینت

خبر مهم | برای جلوگیری از قطع یارانه معیشتی خود سریعا اقدام کنید

یارانه معیشتی قطع می شود برای جلوگیری از آن سریعا اقدام کنید.

یارانه معیشتی یا همان سوبسید می باشد.یارانه معیشتی با هدف کمک مالی به اقشار کم درآمد جامعه پرداخت می شود.یارانه معیشتی طرح حمایت مالی دولت است که امسال دولت یارانه معیشتی جدیدی را در نظر گرفته است.

هدف از این برنامه، جمع‌آوری آمار مسکن برای سامان دادن این بخش مهم اقتصادی و همچنین مشخص شدن واحدهای خالی است. اگر افراد اطلاعات خود را ثبت نکنند مشمول جریمه‌هایی مانند ممنوعیت از انجام عملیات‌های بانکی و پرداخت چند برابری مالیات خواهند شد. بسیاری از شهروندانی که در روزهای گذشته برای ثبت اطلاعات مربوط املاک یا اسکان خود اقدام کرده‌اند با مشکلاتی در سامانه ثبت مواجه شده‌اند. در این گزارش تلاش کرده‌ایم با بررسی بیشترین مشکلات و سؤالات مراجعان به سایت، به آنها پاسخ دهیم.

ثبت اطلاعات مربوط به املاک فقط در سامانه‌ای که وزارت راه و شهرسازی طراحی کرده مورد قبول است و افراد نباید به سایت‌هایی که از سوی مراجع غیررسمی معرفی می‌شود و بیشتر جنبه سودجویی و اخاذی دارد، مراجعه کنند. برای خوداظهاری اطلاعات مالکیت و سکونت سامانه ملی املاک و اسکان کشور با آدرس amlak.mrud.ir توسط وزارت راه و شهرسازی طراحی شده و دارای اعتبار است. نکته مهم دیگر برای شروع ثبت‌نام این است که برای ورود به سامانه لازم است با یک شماره همراه که مالکیت آن برای کدملی شما ثبت شده باشد وارد سامانه شوید.

در سامانه اسکان و املاک، حتی کسانی که ملک خود را فروخته یا اجاره داده‌اند هم باید اطلاعات این املاک را ثبت کنند. برای ثبت واگذاری ملک در سامانه در کنار اطلاعات ملک خود در لیست املاک تحت مالکیت، گزینه ثبت واگذاری ملک باید انتخاب شود. اگر خانه در دست مستأجر است، در قسمت اطلاعات سکونت، گزینه «شخص دیگری ساکن است» انتخاب و اطلاعات مستأجر در آن وارد می‌شود. مشکل دیگر برخی مالکان برای ثبت اطلاعات این است که با اینکه خانه خالی نیست اما سامانه نشان می‌دهد خانه خالی است، در این صورت مالک باید وضعیت اقامت ملک خود را با انتخاب گزینه «ثبت یا تغییر ساکن» مشخص کند.

کد رهگیری

 با اینکه داشتن کد رهگیری در معاملات مسکن ضروری است، با این حال برخی افراد که ملک را فروخته یا اجاره داده‌اند، کد رهگیری ندارند اما وارد کردن کد رهگیری برای ثبت فروش یا سکونت ملک در سامانه املاک و اسکان الزامی نیست.

فعلاً امکان ویرایش ندارید

مهم‌ترین مشکل افراد در وارد کردن اطلاعات در سامانه املاک، این است که بعد از ثبت نهایی، در صورت انجام اشتباه، امکان ویرایش اطلاعات را ندارد. به همین دلیل قبل از ثبت نهایی، باید اطلاعات به دقت خوانده و سپس ثبت شود. اما محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده که «بزودی امکان ویرایش اطلاعات در سامانه فراهم می‌شود و کسانی که ثبت‌نام می‌کنند تا دو ماه آینده امکان ویرایش خواهند داشت.»

 اقامتگاه اول و دوم

بر اساس برنامه‌ای که برای ثبت اطلاعات املاک و اسکان افراد در نظر گرفته شده است کسانی که مالک دو خانه هستند اگر یکی از خانه‌ها در شهری غیر از شهر محل سکونت باشد، خالی تلقی نمی‌شود. بنابراین برای ثبت اطلاعات در سامانه، اقامتگاه اصلی اقامتگاهی است که در آن زندگی می‌کنید و اقامتگاه فرعی اقامتگاه دوم است. همچنین اگر وضعیت سکونت ملک تغییر کرده است برای ثبت آن در قسمت املاک تحت مالکیت در کنار ردیف ملک خود، روی گزینه «ثبت یا تغییر ساکن» کلیک کرده و وضعیت جدید سکونت ملک خود را ثبت کنید. اگر اقامتگاه خود را در سامانه نمی‌بینید در قسمت اقامتگاه‌ها روی گزینه «افزودن اقامتگاه»، کلیک کرده و مشخصات آن را ثبت کنید. همچنین برای تغییر اقامتگاه و حذف اقامتگاه قبلی در قسمت اقامتگاه‌ها، در کنار ردیف اقامتگاه قبلی خود، روی گزینه «اتمام سکونت» کلیک کرده و تاریخ پایان سکونت در آن را درج سپس مشخصات اقامتگاه جدید خود را ثبت کنید.

واحدهای خالی

بر اساس قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی اگر واحد مسکونی به‌مدت ۱۲۰ روز به‌صورت متوالی یا غیر متوالی در طول سال مالیاتی خالی باشد، مشمول مالیات بر خانه خالی خواهد شد. برخی مالکان این سؤال را مطرح می‌کنند که «اگر ملکی در طول سال، ۱۲۰ روز خالی بماند، اما مالک آن را فروخته باشد، به‌طوری‌که بخشی از ۱۲۰ روز زمان خالی ماندن، در اختیار مالک اول و مابقی در اختیار مالک دوم باشد، در این صورت آیا مشمول مالیات می‌شود؟» بنابر قانون اگر ۱۲۰ روز از زمان خالی بودن در اختیار «یک مالک باشد»، مشمول مالیات خواهد بود. همچنین برخی مالکان موضوع فرسودگی را مطرح می‌کنند مثلاً چنانچه ملکی به‌دلیل فرسودگی قابلیت اجاره دادن نداشته باشد، مشمول مالیات خانه خالی است؟ بر اساس قانون، فرسودگی، دلیل برای عدم پرداخت مالیات نیست و به‌هر حال ملک مشمول مالیات خانه خالی است.

بنابراین پس از اینکه، مالک اخطار مربوط به مشمول مالیات خانه خالی بودن را دریافت کرد، باید به سامانه جهت خوداظهاری مراجعه کند. در سامانه‌ای که وزارت راه و شهرسازی طراحی کرده است نه تنها مالکان بلکه مستأجران هم باید اطلاعات خود را در سامانه درج کنند. درصورتی‌که مستأجر اطلاعات ملک را در سامانه درج نکرده باشد مالک می‌تواند با درج کد رهگیری اجاره نامه یا شناسه سند و رمز تصدیق اجاره نامه رسمی خود، از شمول مالیات خارج شود. همچنین اگر محل سکونت فرد تغییر کرد، او باید در مدت حداکثر یک ماه اطلاعات محل سکونت جدید را در سامانه ثبت کند.

در صورتی‌که مالک اقامتگاه اصلی یکی از اعضای خانوار (مثلاً همسر یا یکی از فرزندان سرپرست خانوار) است، سرپرست خانوار باید در قسمت مالکیت ملک، آن عضو خانوار را به‌عنوان مالک معرفی کند. این عضو خانوار نیز لازم است به‌صورت جداگانه وارد سامانه شده و ملک خود را ثبت کند. در این حالت، هنگام ثبت ملک شخص ساکن باید در قسمت اطلاعات سکونت گزینه «خودم ساکن هستم» را انتخاب کند.اگر هم ملکی تازه معامله شده و هنوز سند به‌نام نشده لازم است در قسمت نوع سند گزینه «عادی» انتخاب شود.

محرومیت از خدمات

براساس قانون، مالکان واحدهای مسکونی در نقاط شهری و روستایی موظف هستند اطلاعات املاک تحت تملک خود را با تعیین نوع بهره‌برداری، در سامانه ملی املاک و اسکان کشور ثبت کنند. پس از پایان مهلت خوداظهاری(دوماه از ۱۹ فروردین تا ۱۹ خرداد) دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند خدماتی مانند افتتاح حساب بانکی و صدور دسته چک، سیاست‌های حمایتی، یارانه‌ای و کمک معیشتی، تعویض پلاک خودرو، فروش انشعاب آب، برق، تلفن و گازطبیعی، ارسال اسناد و مدارک مانند گواهینامه، گذرنامه، مدارک خودرو، اخطاریه، ابلاغیه، ثبت‌نام مدارس در منطقه محل اقامت، استحقاق دریافت خوابگاه دانشجویی و امثال آن را فقط با اخذ کدملی و براساس کدپستی یا نشانی درج شده مربوط به اقامتگاه اصلی آنان در سامانه املاک و اسکان کشور، ارائه کنند. بنابراین اگر در سامانه املاک، اطلاعات ملکی ثبت نشود، این خدمات به شهروندان ارائه نمی‌شود.

در ماه رمضان باید چهار واریزی از سوی دولت انجام شود که سه مورد آن یارانه و یک پرداختی هم واریز سود سهام عدالت است.

بسته معیشتی یا یارانه ماه رمضان

مشمولان: ۶۰ میلیون نفر از کسانی که یارانه معیشتی دریافت می‌کنند.

مبلغ: وزیر کار گفته مبلغ این یارانه معادل یک یارانه معیشتی خانوار است، یعنی خانوارها یارانه معیشتی را دو بار دریافت می‌کنند، یکی مربوط به اردیبهشت و دیگری ماه رمضان.

زمان: در خصوص زمان واریز این یارانه هنوز اطلاعی داده نشده است.

یارانه معیشتی بنزین

مشمولان: ۶۰ میلیون نفر

مبلغ: این یارانه برای خانوارهای یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.

زمان واریز: از دی ماه سال ۹۸ این یارانه به صورت مرتب در روز دهم هر ماه واریز شده، این یارانه در میانه ماه رمضان واریز می‌شود.

یارانه نقدی

مشمولان: ۷۸ میلیون نفر

مبلغ: طی سال‌های گذشته مبلغ این یارانه به‌ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است.

زمان واریز: با آغاز واریز یارانه معیشتی بنزین، زمان واریز یارانه نقدی نیز به صورت مرتب در روز بیستم هر ماه واریز شده، در روزهای پایانی ماه رمضان واریز می‌شود.

مرحله دوم سود سهام عدالت

مشمولان: از ۵۰ میلیون نفر دارنده سهام عدالت ۴۳ میلیون نفر مرحله اول را دریافت کردند و کسانی که مشکل خود را برطرف کنند این سود را دریافت می‌کنند.

مبلغ: مبلغ ۵۰ درصد دوم با توجه به میزان سهام متفاوت است. سهام عدالت یک میلیون تومانی، حدود ۱۸۰ هزار تومان، سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی¡ ۹۸ هزار تومان، سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی¡ ۹۱ هزار تومان و سهام عدالت ۴۵۲ هزار تومانی¡ ۸۴ هزار تومان است.

زمان: مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفته است: ۵۰ درصد باقیمانده سود مصوب تا پایان ماه رمضان به حساب سهامداران واریز می‌شود.

به گزارش رکنا، بیش از یک سال است که از شیوع کرونا در کشور می‌گذرد؛ از همان ابتدای شیوع کرونا، چند طرح حمایتی به افرادی که از کرونا آسیب دیده بودند تعلق گرفت؛ حال بسته حمایت معیشتی ماه رمضان ، از دیگر طرح‌های جدیدی است که جهت حمایت از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر پرداخت خواهد شد. براساس این طرح، سازمان هدفمندی یارانه‌ها، به ۶۰میلیون نفر از افرادی که مشمول طرح هستند، ۲۵هزار میلیارد ریال پرداخت خواهد کرد. فهرست این افراد توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با همکاری دستگاه‌های ذی ربط اعلام می‌شود.

دریافت بسته حمایتی رمضان دارای شروطی است و همه افراد شامل این طرح نخواهند شد؛ براساس اطلاعات اعلام‌شده، خانوارهایی که دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به طور همزمان نباشند، این بسته حمایت معیشتی را دریافت می‌کنند.

چه کسانی بسته حمایت معیشتی رمضان را دریافت نمی‌کنند؟

گفتنی است؛ افرادی که دارای دو واحد ملکی باشند و یا خانوادهایی که ارزش ملکشان در تهران و کلان‌شهرها بیش از یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان و در سایر شهرستان‌ها بیش از ۹۰۰میلیون تومان باشد، این یارانه معیشتی را دریافت نمی‌کنند. همچنین خانوارهایی که ارزش خودرو سواریشان بیش از ۳۰۰میلیون تومان باشد و یا خودروی عمومی با ارزش بیش از ۴۰۰میلیون تومان داشته باشند، مشمول بسته معیشتی نخواهند شد.

دریافت بسته حمایتی رمضان، شروط دیگری را نیز داراست؛ کارفرمایانی که بیش از سه بیمه‌پرداز داشته باشند و خانوارهایی که بیش از سه بار به سفر خارجی غیر زیارتی رفته باشند، این کمک معیشتی را دریافت نمی‌کنند. همچنین افرادی که تسهیلات بانکی با مبلغ بیش از سیص میلیون تومان گرفته و در حال بازپرداخت اقساط باشند، منتظر دریافت این بسته حمایتی نباشند.

درآمد؛ شاخص مهم دیگر برای دریافت بسته معیشتی

درآمد نیز شاخص دیگری است که در پرداخت سبد حمایت معیشتی تاثیرگذار است؛ بر این اساس، خانوارهای یک نفره با درآمدی بیش از ۴میلیون تومان، خانوارهای دونفره با درآمدی بیش از ۵میلیون تومان، خانواده‌های ۳نفره با درآمد بیش از ۶میلیون تومان، خانوارهای چهار نفره با درآمد بیش از ۷میلیون تومان و خانوارهای ۵نفره با درآمد بیش از هشت میلیون تومان، مشمول این طرح نمی‌شود

رئیس جمهور از بسته معیشتی جدید سخن گفته است و آن گونه که از شواهد بر می‌آید، طبقه مخاطب این یارانه، خانوارهایی هستند که یارانه‌ معیشتی بنزین را دریافت می‌کنند و گروه دیگر هم کسانی هستند دارندگان سهام عدالت با دو رده ارزشی متفاوت هستند که از ۷ تا ۱۴ میلیون تومان، دریافت اعتبار می‌کنند.

منبع تخصیص اعتبار بر روی کارت سهام عدالت، همچنان نامشخص است ولی به نظر می‌رسد به علت اتکای به پشتوانه سهام عدالت و یارانه معیشتی بنزین است که باعث می‌شود دولت این منابع یارانه‌ای خانوار را به عنوان اسناد مثبت هزینه برای دریافت قسط قبول دارد. تخصیص اعتبار ۱۴ میلیون تومانی برای ۷ میلیون نفری که سهام عدالت یک میلیون تومانی، به حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و تخصیص اعتبار ۷ میلیون تومانی برای ۳۲/۵ میلیون نفر، اعتباری ببیش از ۲۲۷ میلیارد تومان نیاز دارد. در صورتی که این منابع در لایحه بودجه تصویب نشده است و مشخص هم نیست که دولت روی منابع بانکی حساب می‌کند یا اقدام به استقراض از بانک مرکزی خواهد کرد!

تخصیص اعتبار بر روی کارت سهام عدالت، درواقع تبدیل سهامداران طلبکار از دولت، به بدهکاران یک خط اعتباری غیرقابل شارژ تسهیلات با منابعی مجهول خواهد بود که تبعات تورمی ناگواری را در پی خواهد داشت. با این حال تخصیص این خط اعتباری که هیچ شباهتی به بسته‌های معیشتی ندارد، پادزهری کوتاه‌مدت برای شعارهای پول‌پاشی در انتخابات خواهد بود و دولت اراده و منابع لازم را برای ادامه طرح در آینده نزدیک نیز نخواهد داشت.

با توجه به این که بانک‌ها معمولا برای تخصیص اعتبار اولویت اقتصادی بازگشت اصل سرمایه و سود رایج را مدنظر دارند،  به نظر می‌رسد که دولت در این طرح، عملا در پی بی اعتبار کردن سهام عدالت در آینده نزدیک خواهد بود. میراث دولت گذشته که به سیزده سالگی رسیده است، در روزهای آینده و احتمالا در آستانه روی کار آمدن دولت آینده از اعتبار ساقط خواهد شد و دولت دیگر تعهدی در زمینه پرداخت سود سهام به سهامداران نخواهد داشت. بعید است که کلیدواژه سهام عدالت و یارانه‌های معیشتی در انتخابات آینده، موجی به نفع کسی ایجاد کند. ارزش این میزان وام برای هر فرد در ازای هفت میلیون تومان، حدود ۳۵۰ دلار و برای ۱۴ میلیون تومان، حدود ۷۰۰ دلار خواهد بود که از یارانه فعلی برای هر که معادل ۲ دلار است، قدرت خرید مطلوب‌تری در کوتاه مدت ایجاد خواهد کرد!

 بسته یارانه معیشتی ماه رمضان

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ، گفت: در آستانه ماه رمضان هستیم و امیدواریم از این ماه مبارک همه ما بتوانیم استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در زمینه کرونا متاسفانه سه موج را پشت سر گذاشتیم، افزود: از ماه اسفند تمام تلاش‌های ما بر این بود که وارد موج چهارم نشویم اما امروز متاسفانه وارد موج چهارم شدیم و در این موج چهارم عوامل متعددی دست به دست هم داده است.

روحانی تاکید کرد: همچنین امروز بسته حمایتی ماه رمضان را تصویب کردیم که ان شاءالله ۶۰ میلیون نفر از آن استفاده خواهند کرد. این بسته معیشتی ماهیانه پرداخت می‌شود و یک نوبت اضافه به خاطر ماه رمضان پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه تغییری در سقف بودجه برای موارد ضروری کرونایی لازم بود، گفت: امروز آن را تصویب کردیم که به آن هم عمل می شود. در زمینه افرادی هم که وام گرفتند با مقرراتی که اعلام می شود که قبلا اعلام کردیم و مهلتی داده بودیم برای پرداخت تا پایان سال ۹۹، ۶ ماه دیگر هم تمدید کردیم که برای مردم توضیح داده می‌شود.

اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با صدوراطلاعیه‌ای زمان واریز یارانه نقدی فروردین ماه سال جاری ( 1400 ) را اعلام کرد.

 متن اطلاعیه یارانه معیشتی به شرح ذیل می باشد:

احتراماً بدینوسیله به اطلاع هموطنان عزیز می رساند " یکصد و بیست و دومین" مرحله یارانه نقدی مربوط به فروردین ماه سال جاری به ازای هر نفر 455,000 ریال به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ساعت 24:00 روز پنج شنبه مورخ 1400/01/19 به حساب سرپرستان محترم خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد بود.

همچنین براساس مصوبه ستاد ملی کرونا واطلاع رسانی های قبلی انجام شده، این ماه دهمین قسط از اقساط تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی مرحله اول وام کرونا از یارانه سرپرستان خانواری که تسهیلات را دریافت کرده اند کسر خواهد شد

قانون مالیات بر خانه‌های خالی در مجلس حدود ۶ سال است که به تصویب رسیده است؛ اما این قانون به دلیل ابهاماتی که داشت به اجرا نرسید و تا سال گذشته مسکوت باقی ماند. با روی کار آمدن مجلس یازدهم دوباره بحث مالیات بر خانه‌های خالی آغاز شد و نمایندگان مجلس در تیر ماه ۹۹، دو فوریت این طرح را تصویب کردند. در حال حاضر با گذشت ۹ ماه از تصویب دو فوریت طرح مالیات بر خانه‌های خالی، معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی خبر از اخذ این نوع از مالیات از مرداد ماه سال جاری داده است.

طبق اظهارات محمودزاده، خانه‌هایی که بیش از ۱۲۰ روز خالی باشند، مشمول مالیات خواهند شد و از ۱۹فروردین ماه همه سرپرستان خانوارهای شهری و روستایی موظف به ثبت محل سکونت خود با درج شخصی یا استیجاری بودن آن در سامانه «کد یکتا» خواهند بود؛ جریمه ثبت نکردن و یا ثبت مشخصات اشتباهی نیز مواردی نیر قطع یارانه‌ها و خدمات بانکی اعلام شده است؛ این موضوع واکنش‌های بسیاری را از سمت افراد به دنبال داشت.

یارانه معیشتی حذف می شود؟

محمودزاده اشاره کرد: املاک حقیقی در شهرهای بالای ۱۰۰هزار نفر که بیش از ۱۵۰متر دارد، مشمول مالیات بر خانه‌های خالی می‌شود؛ همچنین در شهرهای زیر ۱۰۰هزار نفر نیز خانه‌های بالای ۲۰۰متر شامل این مالیات خواهد بود.لازم به ذکر است که هیچ مالکی در یک شهر نمی‌تواند در بیش از یک خانه ساکن باشد و مالکان فقط می‌توانند در دو شهر متفاوت دو خانه خالی از سکنه داشته باشند.

جریمه‌ ثبت اشتباه و یا عدم ثبت اطلاعات در سامانه، حذف یارانه و خدمات بانکی اعلام شده است؛ موضوعی که نگرانی بسیاری از مستاجران را به دنبال داشت؛ برخی مستاجران در نظرسنجی ها گفتند: این اتفاق می‌تواند،بهانه‌ای برای مالک جهت عدم تمدید قرارداد و یا افزایش اجاره‌بها منجر شود و عدم ثبت اطلاعات نیز آنان را از همین یارانه اندک محروم خواهد کرد و این امر یک بازی باخت-باخت برای مستاجرها است.

عده‌ای دیگر هم یارانه را حق مردم می‌دانند و اذعان دارند نباید با این عمل، حق اقشار ضعیف را بیش از این پایمال کرد و اگر قرار است جریمه‌ای باشد، باید آن را از مالکان گرفت.

افراد زیادی به ثبت این اطلاعات در سامانه معترضند؛ چرا که ثبت اطلاعات در سامانه نیازمند استفاده از تلفن همراه، اینترنت و.... بوده و همه افراد دسترسی به اینترنت و تلفن همراه هوشمند ندارند و ثبت اطلاعات برای آن‌ها دردسرساز خواهد شد؛ همچنین رفتن به کافی‌نت‌ها و... نیز در شرایط کرونایی خطرناک بوده و منطقی نیست و افراد مسن را که اطلاعات و دانش کمتری هم در این زمینه دارند را در شرایط کرونایی در معرض خطر قرار خواهد داد؛ همچنین این اقشار از افرادی هستند که نیاز بیشتری به یارانه دارند؛ بنابراین چنین تصمیمی مشکلات زیادی برایشان به دنبال خواهد داشت.

قابل ذکر است که برخی به طور کل با ثبت اطلاعات در سامانه مخالفند و معتقدند همه این اطلاعات در اختیار دستگاه‌های مربوطه قرار دارد و به جای زحمت دادن به مردم و تهدید آن‌ها، باید این اطلاعات را از دستگاه‌هایی که اطلاعات در اختیارشان است، اتخاذ کرد.

هر چند هنوز اطلاعات دقیقی از این موضوع در دسترس نیست و ابهامات زیادی در خصوص جریمه‌های اعلام‌شده وجود دارد، اما به نظر می‌رسد در نظر گرفتن جریمه‌هایی چون قطع یارانه و... تنها سبب نگرانی مستاجران خواهد شد و شرایط را برای آنان دشوارتر خواهد ساخت.

به‌رغم اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اعمال جریمه "حذف یارانه معیشتی" برای افرادی که به هر دلیل مشخصات خود را در سامانه مذکور ثبت نکنند، پیگیری‌ها نشان داد هماهنگی‌های لازم با سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط در بدنه دولت هنوز انجام نشده است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید