|
کدخبر: 409 ارسال به دیگران پرینت

فوری | مبلغ فطریه در سال 1400 مسخص شد!

مبلغ فطریه در سال 1400 با جزئیات مهم اعلام شده است.

از آنجا که میزان زکات فطره برای هر فرد سه کیلوگرم است، مبلغ آن برای فطریه بدل از آرد بیست و یک (۲۱) هزار تومان و برای فطریه بدل از برنج ایرانی یکصد (۱۰۰) هزار تومان و فطریه بدل از برنج غیر ایرانی، هفتاد و پنج (۷۵) هزار تومان تعیین شده است.

بر اساس اعلام رسانه ها مبلغ فطریه رمضان ۱۴۰۰ از سوی برخی مراجع عظام به صورت بدل از برنج ایرانی و بدل از برنج غیرایرانی مشخص شده است.

به گزارش کاماپرس، با نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر قرار داریم یکی از واجبات در اسلام، پرداخت یعنی پرداخت زکات فطره مورد توجه هم وطنان قرار گرفته است. تورم اقلام خوراکی طی یک سال اخیر به شدت افزایش داشته و اکنون این پرسش مطرح می شود که مبلغ فطریه رمضان ۱۴۰۰ چقدر است؟

می دانیم که زکات فطره که باید از سوی افراد مکلف به فقرا پرداخت شود برمبنای قوت غالب خانوار تعیین می شود و اگر خانواده ای قوت غالبش گندم باشد زکات فطره هر نفرسه کیلوگرم گندم و اگر برنج باشد، ۳ کیلوگرم برنج است.

تفاوت فاحش فطریه رمضان ۱۴۰۰ بر اساس آرد گندم و برنج ایرانی

 دفتر آیت الله سیستانی درباره مبلغ فطریه امسال – رمضان ۱۴۰۰ پرسش کرده و این جواب به دست آمده است؛ از آن رو که میزان زکات فطره برای هر فرد سه کیلوگرم است، مبلغ آن برای فطریه بدل از آرد بیست و یک (۲۱) هزار تومان و برای فطریه بدل از برنج ایرانی یکصد (۱۰۰) هزار تومان و فطریه بدل از برنج غیر ایرانی، هفتاد و پنج (۷۵) هزار تومان تعیین شده است.

سال ۱۳۹۹ دو تن از مراجع عظام یعنی آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله جعفر سبحانی، زکات فطره را بر مبنای قوت غالب گندم، مبلغ ۱۰ هزار تومان و بر مبنای قوت غالب برنج، مبلغ ۳۰ هزار تومان تعیین کرده بودند که با مقایسه این ارقام و رقم فطریه امسال ، رشد مبلغ فطریه در سال جاری مشخص می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید