|
کدخبر: 1267 ارسال به دیگران پرینت

قیمت دلار / قیمت روز دلار / قیمت دلار امروز

منتظر تغییرات معنادار دلار باشید

با وجود رشد قیمت دلار در ۲ روز گذشته و تلاش های نوسان گیران، عده زیادی از معامله گران باور دارند که اسکناس آمریکایی توان عبور از سطح ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومانی را نخواهند داشت

برخی معامله گران قصد دارند در آخرین روزهای مانده به احیای توافق هسته ای، دلارهای خود را به بالاترین قیمت ممکن بفروشند. در حالی که برخی از معامله گران تا زمان مشخص شدن نتیجه مذاکرات از بازار کناره گرفته اند، دسته ای از بازیگران ارزی با تحرک در سمت معاملات اعتباری توانسته اند که قیمت اسکناس آمریکایی را طی روزهای اخیر بالا بیاورند.

آن ها در مقطعی از روز گذشته حتی اسکناس آمریکایی را تا محدوده ۲۶هزار و ۵۰۰ تومان بالا بردند. به گفته شماری از تحلیل گران،‌ برخی از معامله گران از افزایش  قیمت دلار دو هدف را دنبال می کنند. هدف اول این است که در صورت عدم توافق، خریدهای خود را در قیمت های پایین صورت داده باشند و هدف دوم این است که در صورتی که توافق هسته ای اعلام شد، از بالاترین نرخ ها، فروش های خود را از سر بگیرند.

نوسان گیران می دانند که در صورت احیای توافق،‌ ایجاد نوسان در بازار دشوار است، در نتیجه در روزهای اخیر تلاش زیادی کرده اند که روند دلار را دچار تغییرات معنادار کنند.

با وجود رشد قیمت دلار در ۲ روز گذشته و تلاش های نوسان گیران، عده زیادی از معامله گران باور دارند که اسکناس آمریکایی توان عبور از سطح ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومانی را نخواهند داشت و با سودگیری معامله گران در روز جاری به سوی ابتدای مرز ۲۶ هزار تومان حرکت خواهد کرد. این احتمال از دو جهت تقویت می شود. از یک سو خبر منفی از مذاکرات هسته ای مخابره نشده است. در سوی دیگر، دیشب در بازار پشت خطی، دلار بیشتر روند نزولی داشت و این موضوع احتمال افت در ابتدای روز جاری را برجسته می کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید