|
کدخبر: 417 ارسال به دیگران پرینت

بهشت زهرا هیچ جای دیگری ندارد به فکر آرامگاه دیگری باشید!

آرامگاه ابدی بعدی کجاست؟

بهشت زهرای تهران حدود ۵۰ سال پیش با مساحت ۳۱۴ هکتار برای تدفین متوفیان آغاز به کار کرد. موضوع تکمیل ظرفیت بهشت زهرا همواره دغدغه مدیران شهری بوده است و در سال های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۸ به ترتیب ۱۶۰ و ۱۱۰ هکتار به مساحت بهشت زهرا افزوده شده است. به این ترتیب در حال حاضر مساحت بهشت زهرای تهران ۵۸۴ هکتار است.

در طول نیم قرن در بهشت زهرا یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر پذیرش شده اند که از این رقم یک و نیم میلیون نفر در این آرامستان تدفین شده اند و ۲۵۰ هزار نفر نیز به شهرستان ارجاع داده شده اند.

در سال ۱۳۸۹ به طور متوسط روزانه ۱۵۰ تا ۱۷۰ نفر در بهشت زهرا پذیرش شده اند و ۵۱ هزار نفر نیز به صورت عادی دفن شده اند.از ابتدای سال ۱۳۹۹ و با شیوع بیماری کووید 19 روزانه ۲۲۵ تا ۲۴۵ فوتی در بهشت زهرا پذیرش شده اند و طی ۹ ماه حدود ۲۲ هزار نفر بر اثر ابتلا به کرونا در این آرامستان به خاک سپرده شدند. تقریبا نیمی از جان باختگان کرونایی کشور مربوط به استان تهران هستند.

تدفین ۱.۷ میلیون نفر در بهشت زهرا

به گفته مدیرعامل سازمان بهشت زهرا با توجه به تعداد فوتی ها، سازمان بهشت زهرا حداکثر ظرف ۳ سال آینده پاسخگوی متوقیان خواهد بود.

سعید خال، ادامه داد: نتیجه مطالعات برای مکان یابی آرامستان های جدید تا پایان سال مشخص می شود و مدیریت شهری اعلام می کند که چه آرامستان هایی به تهران اضافه خواهد شد.

تعداد متوفیان شهر تهران به علاوه متوفیان کرونایی در برخی از روزها نزدیک به ۴۰۰ نفر بوده است اما این آرامستان تاکنون مشکلی در تدفین متوفیان نداشته است.

در بهشت زهرا قطعه کرونایی ها وجود ندارد و شهروندان می توانند طبق دلخواه خودشان متوفی را در هرجا از بهشت زهرا که بخواهند با رعایت پروتکل های بهداشتی دفن کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید