|
کدخبر: 415 ارسال به دیگران پرینت

سلاخی شدن پسر همجنسگرای اهوازی توسط خانواده اش+عکس مقتول

پسر جوان در اهواز که همجنسگرا بود به جرم ترنس بودنش به قتل رسید.

پسر جوان اهوازی به جرم همجنسگرا  توسط خانواده اش به طرز فجیعی سلاخی شد. علیرضا پسر جوان اهوازی با نام کامل نام علی فاضلی‌ منفرد پسر 20 ساله روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ توسط چند تن از مردان خانواده‌اش به منطقه‌ برومی در اهواز برده شد و در روز چهارشنبه جسد او پیدا می شود.

بنا بر اطلاعاتی که سایت شش‌رنگ نوشته، قتل در پی آشکار شدن گرایش جنسی برای برادران (ناتنی) علیرضا پس از بازکردن پاکت حاوی کارت معافیت سربازی وی صورت گرفته است.

علیرضا که در زمان دریافت کارت معافیت خانه نبوده قرار بر این بوده بعد از فروش گوشی موبایل خود تا چند روز بعد به ترکیه سفر کند.

روی کارت‌های معافیت که نظام وظیفه برای همجنسگرایان صادر می کند، دلیل معافیت، “بخش ۵، بند ۷” آمده که به بندی از آیین‌نامه اشاره دارد که مشخص می کند فرد دارنده این نوع از معافیت همجنس‌گراست، که همین، به قیمت جان علیرضا تمام شد.

دوست علیرضا در تماس با شش‌رنگ می‌گوید:” متهمان به قتل روز چهارشنبه با مادر علیرضا تماس می‌گیرند و به او خبر می‌دهند که می‌تواند جسد علیرضا را زیر نخل پیدا کند. مادر علیرضا از خبر تنها فرزند خود دچار شوک شده و در بیمارستان بستریست اما از متهمین به قتل شکایت شده و هر سه دستگیر شده‌اند”.

علیرضا فاضلی منفرد کیست؟

همجنسگرا

در چند روز گذشته خبری مبنی بر کشته شدن علیرضا (علی فاضلی منفرد)، جوان ۲۰ ساله اهوازی توسط برادر ناتنی و پسرعموهایش به علت لو رفتن همجنسگرا بودن روی کارت معافیت سربازی در رسانه ها منتشر شده و آن طور که در خبرها آمده، علیرضا اختلال جنسی داشت که به همین دلیل از خدمت سربازی معاف شده است و ظاهرا چند روز قبل از حادثه، کارت معافیت علیرضا به دست خانواده او رسیده و قاتلان علیرضا از همین کارت به اختلال جنسیتی او پی برده اند.

علی فاضلی منفرد ساکن محله مسیر تصفیه شکر اهواز ، روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ توسط چند تن از مردان خانواده‌اش به منطقه‌ برومی در اهواز برده شد و در روز چهارشنبه جسد او یافت می‌شود.

چهاردهم اردیبهشت ماه، جوان ۲۰ ساله اهوازی به نام علیرضا ناگهان ناپدید شد و خانواده او سه روز بعد جسد بی جانش را زیر نخل های اطراف شهر پیدا کردند.

شنیده ها حاکی از آن است که کارت معافیت سربازی علیرضا چند روز قبل از حادثه به دست او رسیده بود و او به دلیل ابتلا به بیماری اختلال جنسی قصد خروج از ایران را داشته است.گرایشات جنسی بر روی کارت معافیت سربازی درج نمی شود

امیر رحیمی پور امیر غلامرضا رحیمی پور، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح: گرایشات جنسی بر روی کارت معافیت سربازی درج نمی شود

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: چنین مساله ای ابدا در کارت معافیت ذکر نمی شود و براساس آیین نامه ما، اختلالات جنسی یک نوع بیماری اعصاب و روان محسوب می شود و در کارت معافیت تمام بیماری های اعصاب و روان به صورت «بند ه – ماده د» قید می شود.

امیر غلامرضا رحیمی پور تصریح کرد: مسائلی مثل دچار بودن یک فرد به اختلال جنسیتی، اصلا در کارت معافیت ذکر نمی شود و فقط در پرونده پزشکی آن فرد درج می شود و اگر کسی به پرونده پزشکی دسترسی داشته باشد، می تواند به مشکل این شخص پی ببرد.

رحیمی پور ادامه داد: مسائلی مثل دچار بودن یک فرد به اختلال جنسیتی، اصلا در کارت معافیت ذکر نمی شود و فقط در پرونده پزشکی مربوط به سربازی آن فرد درج می شود. بنابراین فقط اگر کسی به پرونده پزشکی دسترسی داشته باشد، می تواند به مشکل این شخص پی ببرد.

آیا خانواده علی فاضلی منفرد به پرونده پزشکی او دسترسی داشته اند؟

همجنسگرا

ما اجازه دسترسی به پرونده پزشکی اشخاص را به خانواده آنها نمی دهیم، اما ممکن است خود خانواده بعد از پی بردن به مشکل اعصاب و روان فرزندش از روی کارت معافیت، بخواهد خیلی جزئی مشکل او را بررسی کند و بعد از مراجعه به پزشکان مختلف، بفهمد که فرزندش دچار مشکل جنسیتی است.

رحیمی پور اظهار داشت: بنابراین حتی اگر خانواده این جوان ۲۰ ساله اهوازی نیز به پرونده پزشکی او دسترسی پیدا کرده باشند، نمی توان گفت که اقدامی غیرقانونی رخ داده است، چون آیین نامه های ما، این موضوع را تعیین تکلیف نکرده است. اما در عمل، کارکنان نظام وظیفه، پرونده پزشکی افراد را نه به پدر و مادر و نه به هیچ شخص دیگری ارائه نمی دهند

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید